ՀՀ ԱԺ նախագահ Արա Բաբլոյանը Սեուլ կատարած այցի ընթացքում՝ Եվրասիական երկրների խորհրդարանների ղեկավարների երկրորդ հանդիպման շրջանակում, երկկողմ հանդիպումներ է ունեցել Իրանի Իսլամական Հանրապետության Մեջլիսի նախագահ Ալի Արդեշիր Լարիջանիի, Չեխիայի Հանրապետության Պատգամավորների պալատի  նախագահ Յան Համաչեկի, Սլովակիայի Հանրապետության Ազգային խորհրդի նախագահ Անդրեյ Դանկոյի եւ ՉԺՀ Ժողովրդական ներկայացուցիչների Համաչինական ժողովի  փոխնախագահ Ժեն Փինի հետ:
Արա Բաբլոյանը հանդիպումների ընթացքում քննարկել է Հայաստանի եւ այդ երկրների հետ համագործակցության առկա մակարդակը, փոխգործակցության զարգացման եւ ընդլայնման հեռանկարները: Կարեւորելով խորհրդարանական դիվանագիտության դերը երկկողմ հարաբերությունների զարգացման եւ խորացման գործում՝ Արա Բաբլոյանը ընդգծել է խորհրդարանական բարեկամական խմբերի շփումների ակտիվացման եւ փորձի փոխանակման անհրաժեշտությունը, որը համագործակցության այլ ձեւաչափերի որոնման հնարավորություն կտա՝ ամրապնդելով առկա հարաբերությունները:
ՀՀ ԱԺ նախագահն անդրադարձել է նաեւ միջազգային տարբեր կառույցներում միմյանց դիրքորոշումները սատարելու անհրաժեշտությանն ու կարեւորությանը՝ ընդգծելով, որ աշխարհի քաղաքակիրթ երկրները պետք է միավորեն ջանքերը երկրագնդի տարբեր անկյուններում խաղաղության հաստատման ու պահպանման, մարդու իրավունքների պաշտպանության եւ ժողովրդավարության զարգացման գործում:
Հանդիպումների ընթացքում ՀՀ ԱԺ նախագահն իր գործընկերներին հրավիրել է Հայաստան եւ ստացել իրենց երկրներ այցելելու հրավերներ:

Председатель НС РА А.Баблоян в ходе визита в Сеул в рамках второй встречи глав парламентов Евразийских стран, встретился с председателем Меджлиса ИРИ Али Ардеширом Лариджани, председателем Палаты депутатов Чешской Республики Яном Хамачеком, председателем Национального совета Словацкой Республики Андреем Данко и вице-спикером ВСНП КНР Жень Пином.
На двусторонних встречах А.Баблоян обсудил сегодняшний уровень сотрудничества Армении с этими странами, перспективы развития и расширения взаимодействия. Подчеркнув роль парламентской дипломатии в развитии и углублении двусторонних отношений, спикер НС особо выделил необходимость активизации контактов с депутатскими группами дружбы и обмена опытом, что позволит, укрепляя существующие отношения, найти иные форматы сотрудничества.
Председатель НС обратился также к необходимости и важности поддерживать позиции друг друга в различных международных структурах, подчеркнув, что цивилизованные страны должны объединить усилия в установлении и сохранении мира, защите прав человека и развитии демократии в различных уголках планеты.
В ходе встреч Председатель НС РА пригласил своих коллег в Армению и получил приглашения посетить их страны.